Сорочки здебільшого виготовляються з делікатних натуральних матеріалів. На відміну від синтетики, органічні волокна добре вбирають вологу. Плями на таких сорочках важко вивести в домашніх умовах. Тертя, невідповідна миюча речовина та температурний режим можуть пошкодити структуру матеріалу. Якщо виріб передбачає хімчистку – домашні експерименти не слід проводити. Вартість хімчистки сорочки менша, ніж нового виробу. З метою збереження бюджету річ потрібно здати фахівцям для обробки.
Залежно від матеріалу, хімічний догляд проводиться методом сухого чи вологого чищення. Суха хімчистка проводиться з використанням:
- Перхлоретилен - для міцних тканин зі стійким забарвленням.
- Вуглеводневих засобів для виведення плям – для делікатних виробів з невеликим обсягом забруднення.
Крім хімічної речовини для сорочок встановлюється оптимальний температурний режим. Для вовняних і шовкових виробів висока температура чищення може призвести до усадки тканини. Вироби проходять кілька етапів відходу, після яких їх повертають власнику. До основних етапів відносяться:
- Попереднє оброблення плям, обшивання фурнітури захисним матеріалом, зняття декоративних елементів.
- Хімічна обробка у спеціальній машині.
- Сушіння повітрям в сушильній установці.
- Провітрювання, прасування пором, відновлення форми манжетів, коміра.
На те, скільки коштуватиме хімчистка сорочки, впливає крій та складність виробу. Речі з довгим рукавом поглинають більше речовини, ціна обробки для них вища.
Догляд за сорочкою після хімчистки
До та після професійного чищення, за сорочкою потрібен дбайливий догляд. Зберігати річ слід на спеціальних плічках, не допускати високої вологості та попадання прямих сонячних променів. Вицвілу тканину до вихідного виду відновити неможливо. Наступна хімчистка повинна проводитись у міру появи плям. Свіжі (до 3 днів) забруднення піддаються легше видаленню. Кількість чисток для сорочок визначається якістю та міцністю тканини.